PROŽÍVÁM KAŽDEJ DEN NAPLNO...A ŽIJU S CHUTÍ!!!! :-D

Proč jsme vlastně tu?

15. listopadu 2008 v 20:11 | terinkha |  moje úvahy
Nedávno mě tahle otázka napadla....Nevim, co jsem dělala, ale najednou tu byla :-) Neptám se, jak jsme se vlastně na tomhle světě objevili, jestli za to může ten někdo nahoře nebo evoluce, ale ptám se PROČ. A popravdě...Nenacházim zrovna moc důvodů proto, proč nás někdo na tuhle planetu umístil a nechal žít.Nebo možná živořit?

Ať se na to koukám odkudkoliv, tak jsem z toho spíš zmatená. Co my tu vůbec děláme? Prostředí, kde žijeme, si úspěšně ničíme, mezilidský vztahy stojej zanic a budoucnost je nám předkládána ve stále děsivějších scénářích...Vyhlídky na šťastnej život jsou v příštích sto letech nevalný...Chápu, nemusim se tim zabejvat, protože MĚ se to zatim netýká a snad ani týkat nebude, ale co budou dělat generace po nás? Ale nechtěla jsem se zabejvat budoucností, ale tim, proč tu jsme....Vlastně jsem si uvědomila, že život sám o sobě je od začátku jeden velkej boj. Musíme si každej zabojovat o místo pro život, o kamarády, lásku, úspěch, peníze....Celej život je hon buď za snem, kterej si chceme splnit nebo za něčim, co nás třeba nikdy úplně neuspokojí...A když už si třeba ten svůj cíl a sen splníme, tak si najdeme jinej a honíme se za dalším...Může bejt člověk za ten svůj poměrně krátkej život opravdu šťastnej?
Teď mě tak napadlo...Tohle možná bejvaj důvody toho, proč lidi ukončej svůj život sami. Tohle všechno se jim promítne před očima, případně i mizerná minulost...A je to.
Ale pořád si myslim, že i když je tu tolik věcí, který opravdu člověka moc nepotěšej a nedaj mu tu potřebnou energii na to vykopat se každý další ráno z postele a říct si,že třeba zítra to bude o kousek lepší, tak máme pořád naději. Všichni. Možná jednou přijde chvíle, kdy si všichni uvědomíme, že teď právě nastal ten okamžik, kdy si připadáme spokojený. Usmějeme se a půjdeme do toho našeho boje s větší vervou...A ať už dostaneme od života kolik chceme facek, tak se to někdy zlomí :-) Musíme tomu věřit :-) Fakt ;-)

Neřikám, že je tohle můj návrat na blog, protože s vysokou se to kombinuje dost složitě, ale když budu mít čas, třeba něco připíšu :-)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Deren Deren | E-mail | Web | 16. listopadu 2008 v 21:53 | Reagovat

Pravda...taky si někdy říkám, jestli tohle máme zapotřebí. Stačí se mi podívat na mou novou třídu na gymplu.

Když sme nastoupili, tak každej byl tak čestej, správnej, prostě ti fajn chytrý lidi ze základky. Uteklo 2 a půl měsíce a jak se hodně začlo měnit. Uznali, že je lepší podvádět a jít s proudem, než zůstat u svých hodnot. Doufám, že mě tohle nikdy nepostihne...i když mám k tomu hec velikej...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama